Efektowne sukienki dla druhen

Wiele Panien Młodych marzy, by w dzień swojego ślubu prezentować się perfekcyjnie na tle identycznie ubranych druhen. Funkcja ta, choć jest stosunkowo młoda w naszej kulturze, już zyskała wiele zwolenników.

Na wzór amerykańskich ślubów, suknie świadkowej i druhen są identyczne pod względem fasonu, długości, koloru, materiału. W takiej sytuacji Panna Młoda martwi się nie tylko o suknie ślubną, czy też strój na poprawiny, ale także kreacje dla swoich druhen. Czasem rolę te pełnią małe dziewczynki ubrane w jednakowe sukienki.

I choć w przypadku dziewczęcych sukienek na ślub identyczność nie sprawia małym „weselniczkom” kłopotu, o tyle dla kobiet może to być pewnym problemem. I chodzi nie tylko o to, że każda pani chce wyglądać inaczej, wyróżniać się i błyszczeć niepowtarzalną kreacją, bo dla panny Młodej można zrobić w ten dzień wiele. Jednak mądra Panna Młoda nie skazuje swoich przyjaciółek, kuzynek, czy sióstr na dyskomfort noszenia sukni, w której wygląda po prostu źle.

Bo przecież wszystkie druhny nie są takiego samego wzrostu, nie mają takiej samej figury, koloru cery, włosów, oczu. Bo przecież każda przyszła żona chce mieć na swoim ślubie piękne i zadowolone druhny.

Jeśli już koniecznie chcemy, by wyróżniały się one spośród innych gości, a jednocześnie tworzyły zwartą grupę, możemy postawić na takie same kolory, jednak inne fasony. W takim przypadku każda druhna sama wybierze sobie rodzaj sukienki, który najlepiej pasuje do jej sylwetki.

Dobrym rozwiązaniem może być także zaproponowanie druhnom sukien utrzymanych w podobnej tonacji, mogą one także zostać uszyte z takich samych tkanin, pod względem materiału a nie kolorystyki. Ważne jest jednak to, by były to sukienki eleganckie, wyjątkowe.

Przed ślubem warto jest także porozumieć się co do kwestii kreacji na wesele, czy druhny nadal mają prezentować się w tych samych sukniach, czy może na przyjęcie mogą już założyć inne.