Modne sukienki na drugi dzień wesela

Ślub i wesele, to najbardziej oczekiwany moment w życiu niejednego młodego mężczyzny i niejednej kobiety. Co prawda wiąże się to z wieloma przygotowaniami i trudami, ale dobra zabawa rekompensuje nawet największe zmęczenie.

I choć dawne wesela, trwające tydzień są już praktycznie zapomniane, to jednak tradycja tzw. poprawin do końca jeszcze nie umarła i wiele par decyduje się na dwudniową imprezę. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, bo przecież trzeba jeszcze raz wynająć salę, świeżo upieczona żona musi pomyśleć o sukni na poprawiny. Zresztą większość osób decydujących się na dwudniowe wesele, urządza je wyłącznie dla najbliższych, w bardziej kameralnym gronie, często także w mniejszym lokalu, albo nawet w ogrodzie.

Jeśli zostaliśmy zaproszeni na wesele z poprawinami, to oprócz efektownej sukienki na wesele, musimy także pomyśleć o kreacji na drugi dzień. Bo przecież nie można wystąpić w tej samej, nie tylko dlatego, by się nie powtarzać, ale także dlatego, że nawet najładniejszy fason i najlepszy materiał nie zachowa świeżości po całonocnej imprezie.

Jednak na drugi dzień uroczystości nie musimy już przygotowywać tak oryginalnej i efektownej sukni, nawet świadkowa może pozwolić sobie na skromniejsze kreacje, a druhna wystąpić w sukience bardziej swobodnej. Możemy pójść w ślady Mam Państwa Młodych i założyć elegancki kostium lub garsonkę.

Dla młodszych kobiet, czy też małych dziewczynek sukienki bardziej odpowiednie będą eleganckie, ale też bardziej swobodne, mniej strojne sukienki.

Ponieważ poprawiny to mniej oficjalna uroczystość, odpowiednie będzie krótka sukienka, koktajlowa, chociaż długość maxi też nie jest niewłaściwa. Możemy także swobodnie wybierać małą czarną, która jednak na pierwszy dzień nie jest odpowiednia.

Bardzo ładnie prezentują się sukienki bez ramiączek, eksponujące zgrabne ramiona i dekolt. Wśród materiałów, najlepiej jest postawić na delikatną koronkę, satynę, atłas, ale można także sięgnąć po bardziej „dzianinowe” tkaniny, jak żakard czy jersey.