Szykowna suknia dla świadkowej

Świadkowa, to tuż po Parze Młodej i ich rodzicach, najważniejsza osoba na ślubie. To właśnie ona czuwa nad przebiegiem całej ceremonii ślubnej i wesela, służy pomocą Pannie Młodej i Panu Młodemu, zajmuje także wyeksponowane miejsce w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Dlatego też oczy gości weselnych zwracają się także na nią.

Stosownie do pełnionej funkcji powinna ona także założyć odpowiednią suknię.

W przeciwieństwie do sukien dla druhen, które zwykle wybierane są przez Pannę Młodą i są identyczna dla wszystkich, to kreacja dla świadkowej może się wyróżniać. Musi być na pewno elegancka i szykowna, jednak absolutnie nie może przyćmiewać kreacji Panny Młodej, gdyż to ona ma być w ten dzień najpiękniejsza.

Dobrym posunięciem jest to, by wybrać suknię, która swoją stylistyką będzie nawiązywała do sukni ślubnej, jednak, podobnie jak kreacja matek Pary Młodej, nie może być w kolorze identycznym lub zbliżonym do niej.

Zazwyczaj świadkowe sięgają po eleganckie, krótkie sukienki, jednak nie mini. Panie o nienagannej sylwetce mogą sięgnąć po sukienkę tubę, obcisłą i podkreślającą kształty. Innym rozwiązaniem są fasony wcięte w talii z rozkloszowanym dołem, które dodają dziewczęcości i subtelności. W zależności od typu figury, świadkowa może sięgnąć także po delikatną sukienkę bombkę, a także bardzo modne w sezonie, sukienki tuniki, odcinane pod biustem, doskonale eksponująca górne partie ciała i odsłaniająca nogi. Ten fason jest doskonały dla pań, które chcą zatuszować pewne niedoskonałości, takie jak zbyt szerokie biodra czy uda.

Wybierając kolor kreacji, świadkowa powinna unikać nie tylko bieli, ecru i tego typu barw, ale także czerni, która kojarzy się raczej z żałobą. Nie powinna ona być także w jaskrawych, przyciągających wzrok kolorach, gdyż soczyste kolory mogą przyćmić biel sukni panny Młodej. Doskonałe będą natomiast sukienki w kolorach stonowanych, pastelowych, w delikatne kwiaty.

Najważniejsze jest jednak to, by świadkowa czuła się w swojej kreacji elegancko, ale także komfortowo.