Garsonki i kostiumy na wesele

Wesele, to impreza, na której każdy, począwszy od państwa młodych, aż po najmłodszych uczestników chcą wyglądać elegancko i szykownie. I choć suknie ślubne, albo kreacje dla świadkowej zajmują zwykle najwięcej uwagi i miejsca, to jednak wszyscy chcą się wyróżniać spośród innych.

Młode panie zwykle wybierają eleganckie sukienki, natomiast te bardziej stateczne zwykle sięgają po kostiumy lub garsonki. Jest to odpowiedni strój zarówno dla mam państwa młodych, jak również dla innych kobiet.

Kostiumy składają się zwykle z żakietu, pod który zakłada się elegancką bluzkę, oraz spódnicy, sukienki lub eleganckich spodni. Kostiumy, choć zwykle kojarzą nam się raczej z pracą w biurze lub służbowymi wyjściami, to jednak, dzięki różnorodności fasonów i kolorów, doskonale sprawdzają się także w charakterze weselnego stroju.

Podobne opinie krążą na temat garsonek. Jest to jeden z najbardziej typowych damskich, dwuczęściowych strojów. Składa się ze spódnicy oraz żakietu. Na wesele bardziej odpowiednia będzie garsonka elegancka, którą odróżnimy od codziennej krojem i materiałem.

Garsonki na specjalne okazje mogą występować w kolorach stonowanych, takich jak odcienie brązu, szarości, niebieskiego i beżu, choć zdecydowanie częściej pojawia się czerń i inne kolory. Na wesele najlepiej jest wybrać komplet wykonany z połyskliwego materiału, taki jak tafta czy satyna, które prezentują się niezwykle szykownie. By fason był jeszcze bardziej odpowiedni do podniosłego charakteru imprezy, można wybierać komplety złożone z sukienki i żakietu.

Jednak by kostium lub garsonka prezentowały się naprawdę dobrze, muszą być odpowiednio dopasowane do figury. Za duży rozmiar sprawi, że kobieta będzie wyglądać mało korzystnie, natomiast zbyt mały, optycznie doda kilka kilogramów.

Bardzo ważna jest również długość żakietu. Na nieco dłuższe fasony mogą pozwolić sobie tylko wyższe Panie. Jednocześnie należy pamiętać, że spódnica powinna wystawać spod niego na co najmniej 10 cm.

Na letnie przyjęcia weselne, najlepiej jest wybierać lekkie garsonki, w żywych kolorach, wykonane z cienkiego materiału.