Sukienka na poprawiny dla Panny Młodej

Każda panna młoda najwięcej uwagi poświęca wyborowi swojej sukni ślubnej. W ten wyjątkowy dzień, chce wyglądać jak najpiękniej. Jednak panie, które planują poprawiny, równie dobrze chcą wyglądać w drugi dzień. Do rzadkości należą sytuacje, gdy po raz drugi zakłada suknie ślubną, którą miała na sobie dzień wcześniej.

Poprawiny, jako mniej oficjalna impreza, nie wymagają już tak efektownej kreacji, ale jednak nie należy też zbyt przesadzać ze skromnością. Oczywiście, jeśli młoda mężatka ma na to ochotę, może na poprawiny założyć kostium lub garsonkę, jednak jest to strój bardziej odpowiedni dla mamy lub cioci. Warto raczej przeglądnąć ofertę sukienek dla druhny lub kreacji dla świadkowej. Również oferta młodzieżowych sukni na wesele może dostarczyć nam inspiracji.

Tak naprawdę, sukienka na poprawiny może po prostu być taką, która najbardziej odpowiada gustowi młodej kobiety. Nie jest już ona ograniczana ani przez kolor biały, ani przez, niejaki przymus, wyglądania jak królewna z bajki.

Sukienki na poprawiny mogą być praktycznie w każdym kolorze, a najlepiej w ulubionym kolorze młodej pani. Na ogół kreacje na taką imprezę utrzymuje się w tonacji jasnej, jednak nie jest to bezwzględny obowiązek. Można oczywiście sięgnąć po biel, śmietankę, ecru, shampan, jednak nie jest to obowiązek. Powinno się natomiast unikać tradycyjnych, klasycznych i dobrych niemal na wszystkie okazje małej czarnej.

Wybierając fason sukienki na poprawiny, najlepiej jest wziąć taki, który zapewni komfort i swobodę poruszania się, będzie dopasowany do figury, zatuszuje jej mankamenty i uwypukli atuty. W salonach z sukniami ślubnymi dostępna jest także bogata oferta kreacji na takie okazje, jednak równie dobrze możemy udać się do salonu z eleganckimi sukniami.

Do wyboru jest wiele fasonów: krótkie, długie, na ramiączkach, bez szelek, z gorsetami, odcinane pod biustem, dopasowane, luźne i wiele, wiele innych. Wśród materiałów króluje oczywiście zmysłowa, elegancka satyna.