Kreacje dla matek Państwa Młodych

Wybór stroju na ślub i wesele zawsze przysparza wiele problemów. I choć największą wagę przywiązuje się oczywiście do wyboru sukni ślubnej dla Panny Młodej to jednak tak naprawdę każda pani przywiązuje ogromną wagę do kreacji na tę uroczystość.

Jednak zaraz po młodej parze, kolejnymi, pod względem ważności osobami, są oczywiście rodzice Państwa Młodych. Każda mama, czy przyszła teściowa powinna zadbać o swój strój nie mniej starannie niż świadkowa dobierająca suknię, czy też Panna Młoda dopasowująca strój na poprawiny. Rodzicielka powinna wyglądać w nim wytwornie, dojrzale, elegancko. I nawet jeśli mama może poszczycić się doskonałą sylwetką, powinna unikać kusych sukienek, głębokich dekoltów i rozcięć na nogę.

Jeśli chodzi o kolor, mamy Państwa Młodych kategorycznie powinny unikać kreacji w kolorze białym, który zarezerwowany jest dla Panny Młodej, a także w kolorze czarnym, który jest symbolem żałoby. Poza tymi kolorami istnieje całkowita dowolność. Najczęściej Mamy wybierają kolory modne w danym sezonie, ale także te, w których wiedzą, że dobrze się prezentują. Mogą to być zarówno kreacje w kolorach jaskrawych i wyrazistych, takich jak czerwień czy fiolet, ale także w barwach bardziej stonowanych, pastelowych. Jednak należy zwrócić uwagę, by kreacja nie zlewała się w jedno z cerą, a także nieco wyróżniała się spośród kreacji weselnych innych kobiet.

Mamy Państwa Młodych bardzo często sięgają po kostiumy lub garsonki, które doskonale pasują na takie okazje. Jednak równie stosowne będą sukienki. Panie mogą sięgnąć po princeski zarówno z rękawkami, jak i bez, a także długie wieczorowe suknie. Zresztą takie kreacje są odpowiednie zarówno na ślub, na wesele, a także na poprawiny.

Oczywiście typ i kolor sukni powinien być dostosowany także do charakteru wesela: czy jest to huczna impreza, kameralna uroczystość, czy wręcz skromne przyjęcie bez tańców. Na imprezę do białego rana można spokojnie zakładać suknie wieczorową, natomiast na bardziej skromne uroczystości odpowiedniejsze będą także skromniejsze kreacje.